expo tourinfo telefony
577 22 22 34
mobil 602 530 266
  HAVANAVARADEROTRINIDADTROPICANAHOLGUINVINALES
 
KUBAProgramyRadyZajimavostiRealieHistorieMapaPočasí Kontakt

Rady Kuba

Kam na Kubě

Kuba je v oblasti Karibiku největším ostrovem velkých Antil a dá se říci, že i turisticky nejzajímavějším ostrovem. Naleznete zde jak dochovalé historické památky ze Španělského období, tak i překrásné tyrkysové moře a pláže s bílým pískem. Nejznámějším místem s největším výběrem hotelů je Varadero, ale i další střediska poblíž, kde naleznete více klidu. Varadero se nachází cca 120 km od Havany, na poloostrově, kde z jedné strany jsou bílé pláže Karibiku a z druhé strany laguna.Turistům, kteří navštívili Mexico, tak Varadero připomína Cancún, není však doposud v takové míře zastavěno hotely. Není zde ani tak rušný noční život, ten se zde soustřeďuje především v hotelích, ale i v několika diskotékách ve Varaderu.

Vízum Kuba

kubánské velvyslanectví se nachází na ulici Jinonická 14/762, Praha 5 - Košíře. Úřední hodiny pro vydávání víz jsou od úterý do pátku, od 8:30 do 11:30. K zakoupení víza je třeba donést pas, letenku či smlouvu o zájezdu a 750 Kč. Vízum se vydává na počkání.

Peníze Kuba

místní měnou je peso. V současnosti turisté všude platí "volně směnitelným pesem" , které má nyní svůj pohyblivý kurs který je o něco málo nižší než 1 Euro, takže místní akceptují i platbu v Eurech. S doraly je od řívějška problém. Lze s nimi platit ale nabídnou Vám vždy dost nevýhodný kurs.Cena plechovky piva je dle lokality cca 1- 2 Pesa.

Ubytování na Kubě

hotely jsou z velké části s podílnictvím světoznámých hotelových řetězců (Sol, Melia apod) strava v těchto hotelích je povětšinou all inclusive, celková úroveň těchto hotelů je na vynikající úrovni, která naprosto dosahuje světovou úroveň a ochotou personálu ji někde i převyšuje.Pro pobytové cesty rozhodně doporučujeme stravu all inclusive - ta je vynikající především v 4 - 5* hotelích, kde na stolech nechybí krevety a kvalitní španělské víno. V hotelích nižšího standartu jsou povětšinou nápoje místní produkce, z kterých však - především kubánského rumu se míchají vynikající koktaily. Nejznámější je "mojito"(čti mohito )-rum, ledová tříšť, citrová šťáva, máta peprná, případně Hemimgwejem oblíbené "dajkiri"(rum, ledová tříšť, citronová šťáva) nebo "cuba libre"(rum, ledová tříšť, cola).

Nákupy na Kubě

Na Kubě připadají na nákupy prakticky suvenýry a místní speciality a těmi jsou doutníky a rum. Suvenýry nakoupíte na tržištích buď v Havaně - největší je na nábřeží, kousek od pevnosti a v blízkosti starého historického centra a nebo na několika menších na Varaderu. Ceny se od sebe příliš neliší.T ypický suvenýr jsou vyřezávané sošky žen s poodhaleným poprsím v různých velikostech. Oblíbené a pěkné jsou také malby na plátně, zobrazující buď tropickou krajinu, motivy s mořem nebo se starými americkými veterány(auty).
Rum můžete koupit kdekoliv v marketu nebo i při odletu na letišti. Doutníky je možné koupit v hotelích, při exkurzích do výroben, kde máte zaručenou kvalitu, nebo kdekoli na trhu nebo na ulici za výrazně levnější cenu (cca 1 Peso ) nemáte však zaručenu kvalitu, i když všechny se honosí značkami Cohiba, Monte Christo případně Romeo and Juliete. I když ruku na srdce, kubánský doutník většinou špatný být nemůže.

Doprava na Kubě

k dopravě lze využít především taxiků, nebo na Varaderu vozíků, ne nepodobných motorové rikši. Lze si zde také půjčit auto. Pokud chcete transfer do Havany a zpět, je za cenu cca 30 Peso a lze jej rezervovat na recepcích v hotelích. Letecká doprava - na Kubu se povětšinou dostanete mezinárodním letem, buď do Havany nebo na Varadero. Transfer busem z Havany trvá cca 2 hod. a řidiči pravidelně dělají zastávku na občerstvení .

Seychely Dubai Maledivy Mauricius Brazilie Maledivy - hotely Tanzánie safrai

ubytování na Kubě a další služby Vám zajistí
expo tour
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04
e-mail: expotour@expotour.cz

Kuba