expo tourinfo telefony
577 22 22 34
mobil 602 530 266
  HAVANAVARADEROTRINIDADTROPICANAHOLGUINVINALES
 
KUBAProgramyRadyZajimavostiRealieHistorieMapaPočasí Kontakt

Reálie Kuba

Kubánské Zemědělství a potravinářství

Pro Kubu má toto odvětví velký význam. Nejdůležitější a nejznámější zemědělské plodiny na Kubě jsou tabák, cukrová třtina a citrusové plody.Cukrová třtina byla na Kubě zavedena Španěly, tak jako i pěstování tabáku a lze v současné době říci, že za nejkvalitnější doutníky jsou na světě považovány kubánské ručně balené značky jako Cohiba, Partagas, Romeo a Juliet ap. další.
Cukrová třtina považovaná za bílé zlato byla za existence východního bloku nejdůležitějším produktem vyvážených Kubou do těchto zemí v rámci plánované ekonomiky. Z cukrové třtiny je známý rovněž další vyhlášený produkt - cubánský rum. Dalšími produkty jsou již vzpomínané citrusové plody, káva a kakao. Ze zemědělství je pro domácí trh rovněž důležitý chov skotu a rybolov

Průmyslová a spotřební výroba na Kubě

se soustřeďuje na výrobu především pro domácí trh. Nezanedbatelná je rovněž těžba ropy, která se těží ve spolupráci se zahraničními investory(Kanada).
V současné době je možno říci, že nejdůležitějším a nejrychleji se rozvíjejícím odvětvím je turistika, za spoluúčasti celosvětových hotelových řetězců jako Sol Melia a pod., které na Kubě staví luxusní hotely světové úrovně a to v kombinaci s relativně nedotčenou přírodou a pobřežím vytváří vynikající předpoklady pro další rozvoj tohoto odvětví, které odvádí až skoro 50% devizových zisků pro Kubu.

 

 


 


Seychely Dubai Maledivy Mauricius Brazilie Maledivy - hotely Tanzánie safrai

ubytování na Kubě a další služby Vám zajistí
expo tour
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04
e-mail: expotour@expotour.cz

Kuba