expo tourinfo telefony
577 22 22 34
mobil 602 530 266
  HAVANAVARADEROTRINIDADTROPICANAHOLGUINVINALES
 
KUBAProgramyRadyZajimavostiRealieHistorieMapaPočasí Kontakt

Vinales

Národní park Viňales je ukryt v pohoří Sierra De Los Organon něco pře 25 km severně od města Pinar Del Rio. Skládá se z několika údolí, rozdělených obrovskými kopci, zvaných ,, Mogoty - Mogotas ". Jsou to vápencové útvary, které jsou porostlé hustou vegetací. Tyto typické kopce pro tuto krajinu, připomínající velké kupky sena jsou v kontrastu se zelenými políčky, na kterých se pěstuje především tabák, ale také i juta a rýže. Půda zde je rudě zabarvená s železitým obsahem.


V roce 1999 vzala Viňaleské údolí pod patronát organizace UNESCO a zapsala ho na seznam památek světového přírodního dědictví.
Putováním po údolí je možno pozorovat nejenom řadu zachovalých zemědělských usedlostí ale i pozůstatky původních indiánských předkolumbijských kultur. Tato oblast také sloužila jako úkryt uprchlých černých otrojků. Součástí výletů bývá obvykle plavba na loďkách podzemní říčkou v krasové jeskyni a návštěva továtny na doutníky.

V centru Viňaleského údolí se nachází stejnojmenné městečko. Zde žije většina obyvatel a zdejších zemědělců.
Asi 5 km od městečka je Mural De La Prehistoria. Tato nástěnná malba od Leovigilda Gonzálese, kubánského vědce, představuje vývoj života na zemi od prvních obyvatel moří až po člověka.


Seychely Dubai Maledivy Mauricius Brazilie Maledivy - hotely Tanzánie safrai

ubytování na Kubě a další služby Vám zajistí
expo tour
tel.: 577 22 22 34 , tel.fax.: 577 10 31 04
e-mail: expotour@expotour.cz

Kuba