Menu Zavřeno
rady_kuba

Rady Kuba

 

Kam na Kubě

Kuba je v oblasti Karibiku největším ostrovem velkých Antil a dá se říci, že i turisticky nejzajímavějším ostrovem. Naleznete zde jak dochovalé historické památky ze Španělského období, tak i překrásné tyrkysové moře a pláže s bílým pískem. Nejznámějším místem s největším výběrem hotelů je Varadero, ale i další střediska poblíž, kde naleznete více klidu. Varadero se nachází asi 120 km od Havany, na poloostrově, kde z jedné strany jsou bílé pláže Karibiku a z druhé strany laguna. Turistům, kteří navštívili Mexico, tak Varadero může připomínat Cancún, který není však doposud v takové míře zastavěn hotely.  Není zde ani tak rušný noční život, ten se zde soustřeďuje především v hotelích, ale i v několika diskotékách ve Varaderu.

Vízum Kuba

Kubánské velvyslanectví se nachází na ulici Jinonická 14/762, Praha 5 – Košíře.  Úřední hodiny pro vydávání víz jsou od úterý do pátku, od 8:30 do 11:30. K zakoupení víza je třeba donést pas, letenku či smlouvu o zájezdu a 750 Kč. Vízum se vydává na počkání. Pokud ale pověříte někoho jiného, tak cena víza na kubánské ambasádě se zdvojnásobí ! Pro naše klienty stačí pouze poslat kopie pasu. 

Peníze Kuba

Za dobu, kdy realizujeme zájezdy na Kubu ( od r. 2003 ) se opětovně mění situace s penězi. Na Kubě je teď již jen „JEDNA MĚNA“. Je zrušeno volně směnitelné peso a „jedinné kubánské peso “ , má  pohyblivý kurs. Pro výměnu je výhodnější EURO.  Dolary jsou zatíženy  „určitou daní“.  Lze je vyměnit, ale nabídnou Vám dost nevýhodný kurs. 

Ubytování na Kubě

Hotely jsou z velké části s podílnictvím světoznámých hotelových řetězců (Sol, Melia apod) strava v těchto hotelích je povětšinou all inclusive, celková úroveň těchto hotelů je na vynikající úrovni, která naprosto dosahuje světovou úroveň a ochotou personálu ji někde i převyšuje.Pro pobytové cesty rozhodně doporučujeme stravu all inclusive – ta je vynikající především v 4 – 5* hotelích, kde na stolech nechybí krevety a kvalitní španělské víno. V hotelích nižšího standartu jsou povětšinou nápoje místní produkce, z kterých však – především kubánského rumu se míchají vynikající koktaily. Nejznámější je „mojito“(čti mohito )-rum, ledová tříšť, citrová šťáva, máta peprná, případně Hemimgwejem oblíbené „dajkiri“(rum, ledová tříšť, citronová šťáva) nebo „cuba libre“(rum, ledová tříšť, cola).

Nákupy na Kubě

Na Kubě připadají na nákupy prakticky suvenýry a místní speciality a těmi jsou doutníky a rum. Suvenýry nakoupíte na tržištích buď v Havaně – největší je na nábřeží, kousek od pevnosti a v blízkosti starého historického centra a nebo na několika menších na Varaderu. Ceny se od sebe příliš neliší.T ypický suvenýr jsou vyřezávané sošky žen s poodhaleným poprsím v různých velikostech. Oblíbené a pěkné jsou také malby na plátně, zobrazující buď tropickou krajinu, motivy s mořem nebo se starými americkými veterány(auty).
Rum můžete koupit kdekoliv v marketu nebo i při odletu na letišti. Doutníky je možné koupit v hotelích, při exkurzích do výroben, kde máte zaručenou kvalitu, nebo kdekoli na trhu nebo na ulici za výrazně levnější cenu (cca 1 Peso ) nemáte však zaručenu kvalitu, i když všechny se honosí značkami Cohiba, Monte Christo případně Romeo and Juliete. I když ruku na srdce, kubánský doutník většinou špatný být nemůže.

Doprava na Kubě

k dopravě lze využít především taxiků, nebo na Varaderu vozíků, ne nepodobných motorové rikši. Lze si zde také půjčit auto. Pokud chcete transfer do Havany a zpět, je za cenu cca 30 Peso a lze jej rezervovat na recepcích v hotelích. Letecká doprava – na Kubu se povětšinou dostanete mezinárodním letem, buď do Havany nebo na Varadero. Transfer busem z Havany trvá cca 2 hod. a řidiči pravidelně dělají zastávku na občerstvení K