Menu Zavřeno
trinidad_kuba

Trinidad

Je to třetí nejstarší město na Kubě a zachovává si dodnes starou španělskou koloniální atmosféru.
Město bylo v roce 1988 prohlášeno za světové dědictví pod záštitou UNESCO.
Staré koloniální město, jehož zakladatelem byl v roce1514 Diego Velázquez.
Typické jsou zde ulice, které se vyznačují původním dlážděním, pocházejícím až dob Hermána Cortéze, který se odtud vydal se svými žoldáky na vítězné tažení do Mexika. Největší rozkvět město zasáhl v 17 století. Město se začalo prudce rozvíjet a to především díky černému trhu s Jamajkou a proto se také stalo útočištěm anglických bukanýrů.

Začalo se zde rozvíjet zemědělství – pěstování tabáku a cukrové třtiny, pěstoval se dobytek. V 18 století se stal Trinidad nejbohatším městem na ostrově. Stinnou stránkou rozkvětu města byl nedostatek otroků, určených pro práci na plantážích a tak se museli dovážet z Afriky v nelidských podmínkách. S tím také souvisí boje za nezávislost v letech 1868 – 1898, kdy byly třtinové plantáže v okolí Trinidadu vypleněny a došlo tím k útlumu rozvoje města. V Trinidadu se jakoby zastavil čas, a svůj typický koloniální ráz si zachoval dodnes – útulné verandy zdobené barevnými kachličkami, mramorové podlahy, dláždění ulic, tepané železné mříže….
Hlavním centrem města je Plaza Mayor, jemuž dominuje místní kostel Iglesia De La Santisima. Další významnou budovou na náměstí je Museo Historico, což je trinidadské muzeum o celé historii a vývoji města. Z věže muzea je nádherný pohled na okolí města.

Město celkově je plné venkovních restaurací a zahrádek, které lákají turisty k osvěžení kubánským drinkem a poslechu trinidadského folklóru. Na místních trzích je možné zakoupit spoustu suvenýrů. Nejtypičtější suvenýrem pro tuto oblast jsou tradiční háčkované ubrusy.
Trinidad je jedním z turisticky nejpřitažlivějších měst na Kubě.