Menu Zavřeno
havana_kuba_kuba

Havana

Havana je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Havana Vijea – stará Havana

Nejkrásnějším místem této tropické metropole je Staré město s náměstím PARQUE CENTRAL z přelomu 19. a 20. století. Naleznete zde nejstarší pevnost na Kubě CASTILA DE LA PUERTA, postavenou v roce 1558. Před pevností jsou umístěny historické kanóny a uvnitř naleznete rozsáhlou sbírku nejrůznějších historických zbraní.
Skromné náměstí PLAZA DE ARMAS je zajímavé především PALACIO DE LOS CAPITANES z roku 1776. Dříve zde sídlil španělský generální kapitanát na Kubě. Dnes zde naleznete městské muzeum

Historické náměstí PLAZA DE LA CATEDRAL je snad nejzajímavějším kulturním místem metropole. Interesantní katedrála obklopená koloniálními paláci z roku 1748 na první pohled upoutá svou barokní fasádou z vápence, se znatelnými zuby času, který se ostatně podepsal i na známých zvonech San Miguel a San Pedro.
V katedrále byly do roku 1748 uloženy ostatky objevitele ostrova Kryštofa Colomba.
Neméně zajímavá EL PATIO, proslavená svou chutnou kreolskou kuchyní. Dříve zde sídlili hrabata z Aguas Claras a budova upoutá návštěvníky svými krásnými arkádami.
Turisté by určitě neměli vynechat návštěvu baru FLORIDITA (La Terazza). V této oblíbené restauraci Ernsta Hemingwae se servírují k jídlu čerstvé langusty a ryby a k pití tradiční koktejly Daiquirí. Ernst Hamingway, který byl zde stálým hostem má před restaurací postavenou malou sochu, otočenou k místu, kde údajně zanechal svou loď.
Největším muzeem revoluce na Kubě je MUSEO DE LA REVOLUCION, které naleznete v bývalém prezidentském paláci z roku 1920. Věčným pomníkem městských hradeb je strážnice GARITA DE LA MAESTRANZA, nacházející se před muzeem.

Pevnosti Havany

K dalším významným pevnostem Havany, které měly chránit město před piráty jsou pevnosti EL MORRO a SAN SALVADOR, stojící naproti sobě. Pevnosti byly založeny v roce 1589. V roce 1850 byl před EL MORRO postaven maják s lesklou kovovou kopulí, který se stal symbolem města.
Největší pevností se však stala LA CABANA, postavená v roce 1763. Z jejích hradeb je nádherný pohled na panoráma přístavu a města. Výstřely z pevnosti se staly každodenním rituálem, dříve hlásily příjezd pirátů do města
.

Havany Vedado

Tato čtvrť se rozkládá směrem od moře od dlouhého pobřežního bulváru Malecón, který je i společenským centrem mladých. Dříve to bývala čtvrť zábavy a nočních podniků. V dnešní době jsou nádherné staré budovy dosti zanedbané, ale je nutno podotknout, že i zde začaly probíhat stavební rekonstrukce. Najdete zde rovněž hodně soukromých penzionů a restaurací.
V centru metropole se vznešeně tyčí CAPITOL. Tato budova byla postavena podle vzoru amerického Capitolu ve Washingtonu a je to bývalé sídlo parlamentu. Nyní se zde však nachází akademie věd a kanceláře dalších státních institucí.
Pozornosti neunikne fasáda divadla z roku 1833, nesoucí jméno španělského básníka Garcia Lorca. Budova je stálým terčem fotografů, zejména pro svá sousoší, umístěná na přední straně budovy. V současné době zde sídlí kubánský národní balet.

Nikdo by však neměl opomenout nejzajímavější šou a tou je zajisté návštěva světoznámého kabaretu TROPICANA. Nezapomenutelný dojem ve vás zanechají třpytivé kostýmy, krásné tanečnice a afrokubánské rytmy.