Menu Zavřeno
vinales

Vinales

 

Národní park Viňales je ukryt v pohoří Sierra De Los Organon něco pře 25 km severně od města Pinar Del Rio. Skládá se z několika údolí, rozdělených obrovskými kopci, zvaných ,, Mogoty – Mogotas „. Jsou to vápencové útvary, které jsou porostlé hustou vegetací. Tyto typické kopce pro tuto krajinu, připomínající velké kupky sena jsou v kontrastu se zelenými políčky, na kterých se pěstuje především tabák, ale také i juta a rýže. Půda zde je rudě zabarvená s železitým obsahem.

V roce 1999 vzala Viňaleské údolí pod patronát organizace UNESCO a zapsala ho na seznam památek světového přírodního dědictví.
Putováním po údolí je možno pozorovat nejenom řadu zachovalých zemědělských usedlostí ale i pozůstatky původních indiánských předkolumbijských kultur. Tato oblast také sloužila jako úkryt uprchlých černých otrojků. Součástí výletů bývá obvykle plavba na loďkách podzemní říčkou v krasové jeskyni a návštěva továtny na doutníky.

V centru Viňaleského údolí se nachází stejnojmenné městečko. Zde žije většina obyvatel a zdejších zemědělců.
Asi 5 km od městečka je Mural De La Prehistoria. Tato nástěnná malba od Leovigilda Gonzálese, kubánského vědce, představuje vývoj života na zemi od prvních obyvatel moří až po člověka.